Повідомлення про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

Дата: 22.05.2024 15:19

Повідомлення про намір отримання дозволу на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря

ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б» код  ЄДРПОУ: 33535940; юридична та поштова адреси: 20320, Україна, Уманський р-н, Черкаська обл., село Іванівка, вулиця Святкова, будинок, 1А. Контактний номер телефону: +380 (47) 444-28-32; Електронна пошта: orientir-agro-b@meta.ua.

Місцезнаходження майданчика ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б»: 20320, Україна, Уманський р-н, Черкаська обл., село Іванівка, вулиця Святкова, будинок, 1А.

Мета отримання дозволу на викиди: отримання дозволу на викиди для існуючого об’єкту.

Виробнича діяльність, яку здійснює майданчик ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б», не підпадає під дію ЗУ «Про оцінку впливу на довкілля», так як потужність опалювального обладнання складає менше 50МВт.

Майданчик ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б» не підпадає під дію Закону України «Про оцінку впливу на довкілля» (пункт 4,8 частини 3 статті 3) згідно Постанови КМУ №1010 від 13 грудня 2017р., так як розширення та змін  діяльності не відбувалося, раніше було отримано дозвіл на викиди забруднюючих речовин.

Основними джерелами виділення забруднюючих речовин на майданчику ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б» є: котел, колонки паливорозодільчі, ємності для зберігання ПММ, склади зерна, завальна яма, зерноочисний  комплекс, відвантаження зерна, сушарка, звавантаження відходів деревини, теплогенератор, зварювальна дільниця, заточувальний верстат. В результаті виробничої діяльності в атмосферне повітря виділяються забруднюючі речовини(т/рік): залізо та його сполуки – 0,009, манган та його сполуки – 0,0003, речовини у вигляді суспендованих твердих частинок – 0,431, оксиди азоту – 0,129, азоту(1) оксид (N2O)  - 0,002, сірководень – 0,00001 оксид вуглецю – 0,126, вуглеводні граничні-0,057, бензол – 0,0001, ксилол – 0,00006, толуол – 0,0001, метан – 0,003. Крім того, вуглецю діоксид – 63,046 т/рік.

Підприємство відноситься до третьої групи об’єктів за складом документів, у яких обґрунтовуються обсяги викидів, в залежності від ступеня впливу об’єкта на забруднення атмосферного повітря.

Відповідно до Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України № 448 від 27.06.2023р. заходи щодо впровадження найкращих існуючих технологій виробництва та заходи щодо скорочення викидів не розроблялися.

У переліку заходів щодо скорочення викидів забруднюючих речовин при експлуатації майданчику ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б» будуть передбачені: Заходи щодо запобігання перевищення встановлених нормативів ГДВ у процесі виробництва; Заходи щодо остаточного припинення діяльності, пов’язаної з викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, та приведення місця діяльності у задовільний стан; Заходи щодо охорони атмосферного повітря при несприятливих метеорологічних умовах.

Викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від майданчику ПП «ОРІЄНТИР-АГРО-Б» не створюють перевищення рівня впливу на атмосферне повітря на межі санітарно-захисної зони та відповідають вимогам Наказу № 309 від 27.06.2006р. та Наказу №177 від 10.05.2002р.

Зауваження громадських організацій та окремих громадян приймаються протягом 30-ти днів з дня публікації до Черкаської обласної військової адміністрації/Черкаської обласної адміністрації за адресою: 18001, Черкаська обл., м. Черкаси, бульв. Шевченка, буд. 185, тел. (0472) 37-22-49, 37-29-15, 36-11-13 srzg@ck.gov.ua.