Дата: 18.03.2024 10:35

📊Дуже часто звучать питання стосовно дохідної та видаткової частини нашого бюджету, а також розподіл коштів на видатки, які ми отримуємо від платників податків Паланської громади.

🤝Перш за все хочу їм подякувати, адже завдяки їх праці у 2023 році бюджет нашої сільської ради було перевиконано. Відповідно ми змогли допомагати 🇺🇦українській армії та запланувати багато робіт по відновленню об’єктів, що постраждали внаслідок атаки рф.

⁉️Так хто ж є найбільшим наповнювачем бюджету? Наш депутатський корпус фактично представлений найбільшим платником податків Паланської громади, який вносить левову частину доходів до бюджету. Дуже скрупульозним є питання розподілу видатків по населених пунктах, в залежності від того, скільки надходить податків від підприємців кожного старостату ОКРЕМО.

✍️Згідно останніх нормативів, на некомплектні заклади освіти держава буде передбачати зменшення видатків.

В цілому, найбільше доходів ми отримали від сіл:

🟩Родниківка,

🟩Піківець,

🟩Краснопілка.

В цьому році видатки перевищили доходи у селі Паланка, в зв’язку з відновлювальними роботами Паланського ліцею.

‼️Нагадаю, що вони співфінансуються з місцевого бюджету більше 20 млн грн.

А такі села як Посухівка, Юрківка, Городецьке, Громи та Іванівка мають суттєво мінусову дохідну частину. Це пов’язано з тим, що в них розміщені заклади освіти, на які йдуть значні видатки.

Саме з такою структурою дохідної частини ми працюємо. І депутатський корпус, і старостати невпинно слідкують за тим, щоб динаміка видатків з доходами ⚖️ балансувала. Ми хочемо скоріше досягти перемоги, тому і передбачаємо у бюджеті видатки на Збройні Сили України. При тому, що наш бюджет більше не буде отримувати ПДФО військових, збільшиться навантаження на наших підприємців.

🇺🇦Бажаю їм успішної роботи та всім нам — Перемоги!