День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні
22 червня в Україні відзначають День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни́, у пам'ять про початок німецько-радянської війни 1941 року , яка забрала життя кожного п'ятого українця.
22 червня 1941 року Київ бомбили літаки 4-го повітряного флоту Люфтваффе. У той день оператор журналу "Німецьке щотижневий огляд" знаходився в кабіні бомбардувальника і виконував спецзавдання - знімав атаку на плівку. 25 червня цей фільм показали в усіх кінотеатрах Німеччини.
Німецькі війська скинули на столицю 90 фугасних і запалювальних бомб. На відео видно сліди від вибухів біля нового стадіону (НСК "Олімпійський"), який планували відкрити 22 червня 1941 року. Льотчики намагалися розбомбити міст через річку і ангари військового аеродрому "Київ".
Перші бомби падали на військові точки в Святошино, на Подолі і Повітрофлотському шосе. Постраждав завод "Більшовик".
Під час першого бомбардування загинуло до 200 жителів Києва. Серед них - співробітники заводу "Більшовик", так як одна з бомб влучила в чавуноливарний цех...
23 червня з заводу несли на кладовище 17 трун. Але під час хвилини мовчання кришка одного з гробів підвелася. "Небіжчиком" виявився контужений ливарник Іван Махиня.
Через більш ніж 80 років після Адольфа Гітлера володимир путін фактично повторив його тактику ранкових ударів по Києву Перші російські ракети впали на Київ близько 4-5 години ранку 24 лютого 2022 року.