📌З 1 СІЧНЯ 2023 РОКУ В УКРАЇНІ ПРИПИНЯЄТЬСЯ АВТОМАТИЧНЕ НАРАХУВАННЯ СОЦІАЛЬНИХ ВИПЛАТ ПІЛЬГОВИМ КАТЕГОРІЯМ ГРОМАДЯН

Дата: 22.12.2022 09:29

З 1 січня 2023 року в Україні припинять виплати всіх видів державної допомоги, що продовжували автоматично на період воєнного стану. Щоб продовжити виплати, необхідно через уповноважені органи місцевої влади (уповноважені особи старостатів, ЦНАПи, відділи соцзахисту) звернутися із заявою до управлінь соціального захисту населення.

‼️Із собою слід мати оригінали паспортів громадян України, ідентифікаційних кодів, свідоцтв про народження дітей, трудових книжок‼️

Автоматичне нарахування всіх видів державної допомоги буде продовжено лише для мешканців окупованих територій або жителям населених пунктів, де ведуться бойові дії.

📃30 листопада набула чинності постанова Кабміну від 15.11.2022 року №1320 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо призначення окремих видів державної допомоги та соціальних стипендій».

📆З 1 січня припинять виплату таких видів державних допомог в автоматичному режимі:

✅державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям;

✅допомога на дітей одиноким матерям;

✅допомога на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;

✅допомога на хворих дітей, яким не встановлено інвалідність;

✅щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу;

✅тимчасова державна допомога дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;

✅тимчасова державна соціальна допомога непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату;

✅державна соціальна допомога особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю;

✅державна соціальна допомога особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю;

✅пільги, які було призначено раніше.

При цьому, державну допомогу продовжать нараховувати тим українцям, які живуть на території територіальних громад, включених до переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення бойових дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні або блокуванні.

Перерахунок пільг здійснюється органами ПФУ після 1 січня 2023 року щодо поводження з необхідними документами. При цьому виплачені під час воєнного стану кошти на момент подання нових заяв та документів не підлягають поверненню.