Паланська громада

Черкаська область, Уманський район

Яку суму коштів повинна задекларувати ФО, яка має у власності 405 тис. грн. та виявила бажання скористатись правом на подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації, (повністю усю суму коштів чи тільки їх частину?

Дата: 22.11.2022 12:34
Кількість переглядів: 21

Відповідно до п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення»
Податкового кодексу України від 02 грудня 2010 року No 2755-VI із змінами та
доповненнями (далі – ПКУ) одноразове (спеціальне) добровільне декларування
– це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою,
визначеною п. 3 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ,
належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами,
якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною
особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання)
оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному
обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань
оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких
надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в
порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням
якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових
періодів, що мали місце до 01 січня 2021 року.
При цьому об’єктами одноразового (спеціального) добровільного
декларування можуть бути визначені підпунктами 14.1.280 і 14.1.281 п. 14.1 ст.
14 ПКУ активи фізичної особи, що належать декларанту на праві власності (в
тому числі на праві спільної часткової або на праві спільної сумісної власності)
і знаходяться (зареєстровані, перебувають в обігу, є на обліку тощо) на
території України та/або за її межами станом на дату подання одноразової
(спеціальної) добровільної декларації (далі – Декларація), зокрема валютні
цінності (банківські метали, крім тих, що не розміщені на рахунках,
національна валюта (гривня) та іноземна валюта, крім коштів у готівковій
формі, та права грошової вимоги (у тому числі депозит (вклад), кошти, позичені
третім особам за договором позики), оформлені у письмовій формі з
юридичною особою або нотаріально посвідчені у разі виникнення права вимоги
декларанта до іншої фізичної особи (п.п. «а» п. 4 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ
«Перехідні положення» ПКУ).
Водночас, згідно з п. 9 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення»
ПКУ для цілей одноразового (спеціального) добровільного декларування
декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у
готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України (далі – спеціальний
рахунок) до Декларації.
Декларант з метою забезпечення виконання положень п. 9 підрозд. 9 прим.
4 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ звертається до банку для відкриття
спеціального рахунку. Порядок відкриття, закриття, зарахування коштів на
спеціальний рахунок і здійснення контролю за операціями за таким рахунком
встановлюються Національним банком України.
Разом з тим, п.п. 1 п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні
положення» ПКУ визначено, що склад та обсяг активів, джерела одержання
(набуття) яких у разі невикористання фізичною особою права на подання
Декларації вважаються такими, з яких повністю сплачено податки і збори
відповідно до податкового законодавства, становлять активи, крім визначених
підпунктами 2 і 3 п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ «Перехідні положення»
ПКУ, сумарна вартість яких не перевищує 400 тис. грн. станом на дату
завершення періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування.
У разі якщо грошова вартість таких активів визначена в іноземній
валюті/банківських металах, їх вартість зазначається у гривні за офіційним
курсом національної валюти до іноземної валюти, установленим Національним
банком України/облікової ціни банківських металів, розрахованої
Національним банком України на дату подання декларантом Декларації.
Враховуючи викладене, у разі якщо фізична особа має у власності 405 тис.
грн. та виявила бажання скористатися правом на подання Декларації, то така
особа приймає самостійне рішення щодо суми, яка буде зазначена у вказаній
Декларації, а саме повністю уся сума 405 тис. грн. або тільки частина цих
коштів. При цьому нарахування збору з одноразового (спеціального)
добровільного декларування здійснюється у загальному порядку з суми, яка
буде вказана у Декларації.
Крім того, у разі прийняття рішення фізичною особою щодо не подання
Декларації, то джерела одержання (набуття) коштів вважаються такими, з яких
повністю сплачено податки і збори відповідно до податкового законодавства,
якщо сумарна вартість їх не перевищує 400 тис. грн. станом на дату завершення
періоду одноразового (спеціального) добровільного декларування.
За інформацією загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь