Про завершення 2021/2022 навчального року

Дата: 31.05.2022 12:07

Фото без описуЗавершується 2021/2022 навчальний рік, який для усіх учасників освітнього процесу був непростим. Отож, виникає багато запитань від учнів, батьків, педагогічних працівників, директорів шкіл щодо дати закінчення навчання, оцінювання навчальних досягнень здобувачів освіти, здачі ЗНО та вступу до вищих навчальних закладів.

• Тривалість і завершення навчального року

Статтею 10 Закону України «Про повну загальну середню освіту» передбачено, що освітній процес організовується у межах навчального року і триває не менше 175 навчальних днів. Заклади загальної середньої освіти самостійно визначають день закінчення навчальних занять з урахуванням періодів карантинних обмежень, тривалості канікул, виконання освітніх програм та навчальних планів.

Таким чином, у школах Паланської територіальної громади прийнято різні рішення про завершення 2021/2022 навчального року.

Назва ЗЗСО

Дата завершення 2021/2022 н.р.

Назва ЗЗСО

Дата завершення 2021/2022 н.р.

Берестівецька ПШ

Паланський ліцей

Городецька гімназія

Родниківський ліцей імені Т.Г.Шевченка, Краснопільська філія

Громівська гімназія

Юрківський  ліцей

Іванівська гімназія

Синицька ЗОШ

Кочержинська гімназія

Посухівський НВК

Кочубіївська гімназія

Черповодівська ЗОШ

• Забезпечення права на освіту

За період з моменту російського вторгнення на території громади знайшли свій прихисток для тимчасового перебування або проживання 304 дитини шкільного віку з числа внутрішньо переміщених осіб з різних населених пунктів Київської, Харківської, Херсонської, Донецької, Луганської, Миколаївської, Запорізької, Сумської, Чернігівської та Одеської областей.

З них до навчання у закладах освіти громади тимчасово долучилась 101 дитина з числа тих, що не змогли продовжити навчання за дистанційною формою у своїх школах у зв’язку з їх руйнацією або знаходженням на окупованій території.

До слова, понад 180 наших школярів та 21 педагогічний працівник наразі перебувають за кордоном нашої країни. Всі учні встановили контакт зі своїми школами та  продовжили здобувати знання за дистанційною формою навчання.

• Документи про здобуття освіти

Всі випускники 4-х, 9-х, 11-х класів отримають документи про здобуття освіти. Це стосується як учнів, які зараз знаходяться на території громади,  так і тих, що за межами України та з числа внутрішньо переміщених осіб, які виявили таке бажання.

Загалом, цьогоріч 130 школярам, які закінчують навчання у 9-х класах,  буде вручено свідоцтва про здобуття базової середньої освіти. Із них 5 дітей підтверджують своє право отримати свідоцтва з відзнакою. Свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти отримають 50 випускників 11-х класів, з них троє –  з числа внутрішньо переміщених здобувачів освіти, які вимушені були змінити місце проживання та навчання.

Приємно відзначити, що серед випускників 2021/2022 навчального  року є 3 претенденти на нагородження золотою медаллю «За високі досягнення у навчанні» та срібною  медаллю «За досягнення у навчанні».

• ЗНО - 2022

У зв’язку з воєнним станом учнів початкової та базової шкіл звільнили від державної підсумкової атестації. Зовнішнє незалежне оцінювання для учнів 11-х класів також скасували, замість нього буде проведено один  національний мультипредметний тест (НМТ),  який буде відбуватися у формі комп’ютерного онлайн-тестування і міститиме завдання з трьох  блоків:  українська моваматематика та історія України

З 50 випускників 11-х класів шкіл громади 32 учні підтвердили на інформаційних сторінках, створених на вебсайті Українського центру оцінювання якості освіти, своє бажання  взяти участь в НМТ.  З них 29 учнів  – у визначених пунктах тестування м. Умань та троє – в пунктах тестування Польщі, Німеччини та Великої Британії.  До 12 липня зі своїх інформаційних сторінок учасники тестування зможуть завантажити запрошення-перепустки, де будуть вказані дата, час і місце проведення НМТ. Основна сесія тестування відбудеться в період з 18 липня по 10 серпня. Інформація про результати проходження НМТ за шкалою 100-200 балів буде розміщена на інформаційних сторінках випускників до 12 серпня.

На завершення  хочемо побажати нашим випускникам успіхів, а усім учням гарного відпочинку та надії на те, що новий навчальний рік розпочнеться святом Першого Дзвоника у мирній і незалежній Україні. Віримо у наші Збройні Сили і нашу Перемогу!

Відділ освіти, культури, молоді та спорту Паланської сільської ради.