Правоохоронці роз’яснюють дітям та батькам, яка відповідальність їх чекає за "мінування" шкіл
Співпраця закладів освіти з працівниками правоохоронних органів є занадто важливою у наш час. Адже профілактична робота дає можливість виробляти у дітей уміння діяти в надзвичайних ситуаціях, приймати правильні рішення, володіти навичками самозбереження, знати свої права та обов’язки.
Поліцейські ювенальної превенції разом із дільничними офіцерами поліції, поліцейськими офіцерами громад та вибухотехніками проводять в навчальних закладах уроки зі школярами з метою роз’яснення про кримінальну та адміністративну відповідальність за неправдиві ”мінування”. Вони наголошують на недопустимості участі дітей в телеграм-чатах та телеграм-каналах, де за необізнаності та своєї легковажності стають учасниками гібридної війни.
Завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, чи інших дій, що загрожують безпеці громадян, відповідно статті 259 Кримінального кодексу України, караються позбавленням волі на строк від 2 до 6 років. Якщо об’єктами стали, наприклад, заклади охорони здоров’я, чи школи – від 4 до 8 років. Щонайменше, батьки можуть заплатити штраф, коли на них складуть протокол за статтею 184 КУпАП.