В області стартував перший раунд вакцинації від поліомієліту
Про це йдеться у дописі Лариси Кошової, заступниці Черкаської ОДА.
Яку вакцину використовують?
На першому етапі для імунізації використовується інактивована поліомієлітна вакцина (ІПВ) французького виробництва. Вона містить неживі віруси поліо усіх трьох типів та запобігає паралічу у разі потрапляння поліовірусу до центральної нервової системи.
Чому вакцинація від поліомієліту - важлива?
Варто розуміти, що ліків від поліомієліту не існує! Водночас хвороба може протікати непомітно, а її наслідки можуть бути надзвичайно тяжкими - від невиліковного параліча до смерті. Розвинутися параліч може буквально за кілька годин. Єдиний спосіб запобігти хворобі та летальності від неї - імунізація. Так, шести доз вакцини достатньо, щоби сформувати імунітет до поліомієліту на все життя.
Вакцинація від поліомієліту - безкоштовна?
Так. Вакцинація проти поліомієліту входить у перелік обов’язкових гарантованих державою щеплень. Її можна зробити у державних поліклініках безкоштовно відповідно до календаря щеплень.
А якщо термін введення вакцини протерміновано?
За календарем щеплення вакцинувати дітей від поліомієліту необхідно у два, чотири, шість і вісімнадцять місяців, а також у шість років і чотирнадцять років. Однак навіть якщо ви протермінували період для вакцинації дитини, зверніться до сімейного лікаря чи педіатра, аби якомога швидше це надолужити.